Zavolejte dnes premiérovi Janu Fisherovi a řekněte mu, že chcete 40% redukci emisí CO2 v Evropské Unii bez použití offsetů.

Již tento čtvrtek se rozhodne o evropských klimatických závazcích do roku 2020. Naším úkolem je zajistit, aby tento cíl odpovídal co možná nejvíce současným vědeckým poznatků. A potřebujeme i Vaši pomoc.

Prosíme Vás proto abyste se připojili k telefonistům z celé Evropy a zavolali ve středu mezi 11:30 a 13:30 svému premiérovi.

Abychom zabránili skutečně  nebezpečné změně klimatu, tedy abychom udrželi globální teplotu co nejníže pod očekávaným dvoustupňovým nárůstem, potřebujeme, aby se Evropa zavázala k alespoň 40% snížení emisí do roku 2020 a to bez použití offsetů.

Aby Evropa splnila to, co se od ní  v rámci klimatické spravedlnosti očekává, musí zajistit 40% úsporu emisí na svém území, ne ji levně nakoupit od rozvojových zemí. Je na čase říci našim politikům, že nesouhlasíme s placením úspor v zahraničí a vydáváním je za úspory domácí. Offseting není cestou, která dokáže odvrátit skutečně nebezpečnou změnu klimatu.

Zvedněte telefon a zavolejte Janu Fisherovi.

Jeho číslo je: (+420) 2 2400 2111

Řekněte mu, co je skutečně ambiciózní cíl!

A máte-li čas, podívejte se na toto video:

http://www.youtube.com/watch?v=JPAIQkI9jTE  

Děkujeme

Mladí zelení

 P.S. O Kodaňské konferenci chystáme další info v nejbližší době. Sledujte zatím náš Twitter kanál