Mladí zelení se částečně na organizaci ČSF podílejí, nicméně tato realita nás odrazuje od další spolupráce s Iniciativou za sociální fora (ISF).

„Je to smutnou realitou české občanské společnosti. Happeningy tohoto typu se bohužel stále nesou pouze v rudém hávu a nikoliv v pestrobarevném, tak jak je tomu jinde ve světě,“ říká Josef Šmída, předseda Mladých zelených a dodává: „Tento rok jsem věřil, že se to alespoň trochu změní a zastoupení různorodých organizací bude větší. Nečekal jsem zázraky, ale toto je pro mne velké zklamání. O další spolupráci s ISF budeme muset vést dlouhou diskuzi.“

„Mladí zelení nepovažují antikomunismus za svůj hlavní programový cíl. Avšak od spolupráce s KSM a jiných radikálních levicových organizací se distancují. Programové priority MZ jsou jinde, jde především o problematiku ochrany životního prostředí, udržitelného rozvoje, lidských práv či negativní postoj vůči neoliberální globalizaci,“ pokračuje místopředseda Mladých zelených Jiří Škoda.

ČSF odstartovala páteční street party v Dejvicích, kam přišlo přes 500 účastníků. Pokračuje sobotním pochodem z Václavského náměstí a zakončeno bude v sobotu večer v prostorách Tyršova domu v Praze 1, kde jsou připraveny tématické semináře.