Od 4. do 7. června se v gruzínském Tbilisi konal Sjezd Federace Mladých Evropských Zelených (FYEG), kterého se zúčastnilo 85 mladých lidí z 24 členských organizací. Po delší době měli čeští Mladí zelení silné zastoupení v tomto složení: Josef Šmída (člen předsednictva Federace), Morgan Henley (kandidátka do předsednictva Federace), Zuzana Pavelková (první delegátka), Tomáš Křemen (druhý delegát) a Anastasie Molozina (kandidátka do redakční rady Ecosprinteru).

Jako na každém sjezdu i ve Tbilisi se schvalovali nejrůznější zprávy o fungování federace za poslední rok, schvalovali plány další činnosti a v neposlední řadě se také volilo nové vedení. Program byl zpestřen několika workshopy na téma izraelsko-palestinského konfliktu, feminismu a obraně proti pravicovému extremismu nebo panelovou diskuzí na téma zbavení se závislosti na fosilních palivech.

Nové předsednictvo (Executive Committee) bylo zvoleno v následujícím složení: Teo Comet (spolumluvčí, Finsko), Laura Carlier (spolumluvčí, Belgie), Johannes Butscher (člen EC, Skotsko), Morgan Henley (členka EC, Česká republika), Cengiz Kulac (člen EC, Rakousko), Tornike Kusiani (pokladník, Gruzie), Iryna Okseniuk (členka EC, Ukrajina) a Marie Pochon (členka EC, Francie).

„Během nadcházejícího roku vynaloží FYEG své snahy i energii, aby vytvořil tlak na vlády účastnící se prosincového klimatického vyjednávání v Paříži. Již jsme zahájili kampaň za přijetí ambiciózních cílů, za progresivní environmentální politiku, která zajistí naši budoucnost a bezodkladě vyřeší klimatickou krizi. Toho dosáhneme mobilizací mladých evropských zelených, vzděláváním aktivistů a aktivistek i veřejnosti o klimatických politikách a samozřejmě účastí na pařížských demonstracích během vyjednávání. Vyzýváme všechny, aby se připojili k naší kampani na sociálních sítích skrze #ItsOurFuckingFuture [#JeToKurvaNaseBudoucnost]“ říká nová spolumluvčí Laura Carlier.