Letní aktivity Mladých zelených

Report z aktivit Mladých zelených v průběhu července a srpna 2020. Na většině aktivit jsme spolupracovali se Zelenými. Díky omezením spojených s Covidem-19 začalo i naše předsednictvo jednat online a neopoměli jsme ani na FYEG (Federaci mladých evropských zelených)


Online Schůze předsednictva

  • Ve čtvrtek 13. srpna jsme se v podvečer spojili přes Google meet, abychom si v rámci předsednictva sdělili všechny novinky a rozdělili si úkoly. Brainstormovali jsme ohledně chystaných akcí které plánujeme do budoucna, i událostí, které se odehrávají právě teď a kterých chceme být součástí. Rozhodli jsme se tak například zúčastnit demonstrace k vyjádření solidarity s Běloruskem nebo pomoci během aktuálního akutního nedostatku dárců krve.
  • I když nás mrzelo, že jsme se sešli jen v rámci video hovoru a ne face to face jak jsme zvyklí, zjistili jsme, že takový video call má i své výhody, povídali jsme si až do pozdního večera a určitě call zase brzy zopakujeme.

Prague Pride

  • Prague Pride byla každoročně pro Mladé zelené velkou a oblíbenou akcí. Díky koronavirové krizi byl letošní Prague Pride trochu komornější. Nekonal se tradiční průvod, ale na určitých místech byl prostor udělat si piknik s programem. I my jsme se zúčastnili formou pikniku s členy strany Zelených.

Mladí zelení a Zelení na Prague Pride 2020

Letní zelená akademie Ekotransformace 2020

  • Od čtvrtka 23.7. do neděle 26.7. se v Kostelci nad Černými lesy diskutovalo o klimatické politice. Ve čtvrtek večer akademii otevřela debata “Milion chvilek pro klima”, ve které političky a politici i aktivisté a aktivistky diskutovali o tom, zda a jak by české klimatické politice prospělo spojování stran, po kterém volá např. spolek Milion chvilek pro demokracii. Během čtyř dní se představilo nespočet hostů, o jejichž participaci se dá dočíst tady: https://www.aktivniobcanstvi.cz/ekotransformace-2020-program 
  • Kromě diskusí a vzdělávání proběhla v Kostelci i schůzka spolku. 

Mladí zelení na Letní zelené akademii 2020

FYEG

  • Ke 14. červenci jsme už byli zaregistrovaní na general assembly organizace FYEG https://fyeg.org/GA20 Jako candidate organisation nás na letošním online valném shromáždění FYEGu budou reprezentovat spolumluvčí Patricie Startlová a Milan Válek. Společně s nimi se registrovali také mnozí observers.
  • Už jsme absolvovali i úvodní hovor, během nějž jsme se seznámili a osvěžili si základní principy organizace FYEG. Na online meeting s evropskými zelenými z federace, který proběhne na konci srpna, se všichni moc těšíme. 

Federace mladých evropských zelených

 

Comments are Closed

© 2021: Mladí zelení | GREEN EYE Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress