Datum: 13.-16. března 2014

Místo: Praha

Uzávěka pro žádosti: 15. února 2014

 

Unavuje vás označování jako „Ztracená generace“, pobuřuje vás negativní dialog o naší generaci? Chcete se dozvědět více o obnovitelných zdrojích? Prodiskutovat situaci Romů a pravicový extremismus? Proč se tedy nepřidáte k Federaci mladých evropských zelených (FYEG) a skupině europoslanců Zelení-Evropská svobodná aliance (s europoslanci Reinhardem Butikoferem, Skou Keller nebo Ulrike Lunacek), kteří budou společně diskutovat tato a další témata!

Tohoto semináře se zúčastní 35 mladých lidí ze členských organizací FYEGu, aby s evropskými poslanci a dalšími experty diskutovali témata týkající se mladých lidí a také formulovali vlastní řešení současné evropské krize. V průběhu čtyřdenního semináře budeme kombinovat workshopy a přednášky na různá sociální, ekonomická a politická témata, budeme je diskutovat na veřejné konferenci. Seminář nabízí také výjimečnou příležitost seznámit se a popovídat s dalšími mladými lidmi z okolních států a společně začít ovlivňovat evropskou politiku!

Tento seminář je součástí rozsáhlejší mládežnické kampaně skupiny Zelení-Evropská svobodná aliance, kterou v České republice pořádá FYEG a Mladí zelení. Podobné semináře se již uskutečnily v Athénách, Göteborgu, Barceloně a Londýně.

Mezi hlavní cíle patří:

– sdílení a diskutování zkušeností být mladým v Evropě

– zvýšit povědomí mladých lidí o současných problémech, politice a našich představách

– rozvíjet schopnosti vést kampaně

– posílit mladé jako průkopníky přeměny socio-ekonomického systému skrze přímý dialog a konzultace s těmi, kteří rozhodují

– inspirovat a povzbudit mladé aktivisty k zapojení do dění v jejich komunitách a zahájení změn

Tato výzva je určena pro účastníky ze střední a východní Evropy: Česká republika, Polsko, Maďarsko, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko, Rumunsko, Bulharsko a další.

Ubytování a strava budou hrazeny. Ubytování bude v hostelu a strava bude veganská.

Cestovné bude ze 70% proplaceno od FYEGu. Avšak budeme požadovat včasnou rezervaci jízdenek, aby se snížila cena, a také využití ekologicky přívětivých způsobů dopravy.

Pro přihlášení napište (motivaci k účasti, věk, stát a organizaci) na tyto emaily: darcy@fyeg.com a kremen.tomas@gmail.com nejpozději do 15. února 2014.

Úspěšné žadatele budeme informovat nejpozději do 21. února 2014.