Mladí zelení  pořádají ve čtvrtek 27. dubna 2017 od 19:00 hod  PROTEST PROTI HOMOFOBNÍMU A TRANSFOBNÍMU ÚTLAKU V ČEČENSKU. Akce se uskuteční u Ruské ambasády, adresa: náměstí Pod Kaštany 19/1, 170 00 Praha


Mluvčí Ramzana Kadyrova, autoritářského vůdce Čečenské republiky v Rusku, v nedávných dnech do médií uvedl, že v Čečensku žádní homosexuálové nejsou. Prezident Putin zapírá, že by o policejních zákrocích proti Čečenským sexuálním menšinám věděl.


Podle výpovědí obětí však v Čečensku policie aktivně pátrá po lidech s menšinovou sexuální orientací, zatýká je a vystavuje je velmi surovému zacházení, bití a výslechům. Zatčených je podle odhadů více než 100 a minimálně 3 oběti na životech. V autoritářském režimu Čečenska, který je silně zaměřen proti sexuálním minoritám, jsou příslušníci nuceni skrývat svoji identitu i před svými nejbližšími. Pro několik z nich, které policie odhalila, bylo záchranou jen to, že se jim podařilo opustit Rusko. O svůj život se bojí i novináři Ruských novin Novaja Gazeta, kteří o událostech informovali.


Protesty proti tomuto jednání Čečenské policie probíhají po celém světě. Připojme se k nim a vyjádřeme svůj odpor proti tomuto dění, solidaritu s perzekuovanými a současně pietu s oběťmi homofobie v Rusku na protestním shromáždění 27. 4. v 19:00 před ruskou ambasádou v Praze.

FACEBOOKOVÁ UDÁLOST