Ve výzvě L’Alliance pour la Planète doslova stojí:
“Ať naše planeta pět minut odpočívá! Každého žádáme, aby vypnul všechna elektrická světla na pět minut mezi 19:55 a 20:00 hodinou 1. února. Není to jen kvůli úspoře engergie na pět minut, ale také jako poselství, které přitáhne pozornost politiků a lídrů. Už je načase, aby začali konat a zamezili plýtvání energií.
Důvodem, proč byl vybrán právě první únor je ten, že tento den bude v Paříži představen nový soubor od klimatologických odborníků ze Spojených národů. A protože chceme a musíme přitáhnout pozornost na naléhavou otázku světové klimatologické situace – chaosu.”

“Jedním z nástrojů, jak snižovat energetickou náročnost a spotřebu a tím pádem i produkci skleníkových plynů, je nejen zvýšení efektivity technologií, ale také snižování její spotřeby jako takové.” Říká Josef Šmída, předseda Mladých zelených a dodává: “Energetický průmysl a jeho uhelné elektrárny, které v České republice stále patří k majoritním producentům elektrické energie, produkují značnou část veškerých emisí skleníkových plynů, které český průmysl vůbec dokáže vypustit do ovzduší.”