Pravicový populismus a extremismus se rozrůstá napříč Evropou. V této době, kdy zažíváme důsledky ekonomické krize a nemáme na ni společnou evropskou odpověď založenou na sounáležitosti a inkluzivnosti, důvěra v Evropu neustále klesá. Tento trend se viditelně projevuje ve volebních výsledcích a představuje tak závažné ohrožení Evropy jako takové. Co bychom měli dělat? Jaké jsou důvody obliby krajní pravice? Jedná se skutečně o evropský fenomén? Jaké jsou a jaké by měly být naše strategie, abychom takovému trendu úspěšně čelili? Na tyto a další otázky budeme hledat odpovědi na mezinárodní konferenci “Ways to combat far-right from the green political perspective”. Konference bude probíhat v anglickém jazyce.

Přijměte prosím naše pozvání na tuto konferenci, která bude zahájena tiskovou konferencí v úterý 7. dubna v 17:30 na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (zelená aula, Pasteurova 1), po ní bude následovat panelová debata o podstatě pravicového extremismu a pokračovat bude druhý den dalšími debatami a workshopy. Cílem konference je nalézt vhodné nástroje, jak čelit pravicovému extremismu.

Na tiskové konferenci vystoupí:
Michael Bloss, spolumluvčí Evropské federace mladých zelených
Miroslav Brož, spoluzakladatel občanského sdružení Konexe
Karel Karika, místostarosta Ústí nad Labem-střed (SZ)
Tomáš Křemen, mluvčí Mladí zelení, o.s.
Jiří Škoda, krajský předseda Strany Zelených
Josef Šmída, člen Výkonné rady Evropské federace mladých zelených

Konference se koná v rámci mezinárodního semináře Mission Inclusion, kterého se účastní 60 mladých lidí z celé Evropy. Seminář organizuje Federation  of Young European Greens a občanské sdružení Mladí zelení za podpory Greens/EFA a European Youth Foundation.

Tiskovou zprávu vám rozešleme v úterý ráno.

Kontakty:
Tomáš Křemen, 731 345 162, tomas.kremen@mladizeleni.cz
Josef Šmída, 728 317 921, josef@fyeg.org