Vládní koalice je dlouhodobě nestabilní; reformy, které prosazuje povětšinou bez faktické diskuse se širokou i odbornou veřejností, jsou nepřipravené, zmatečné, či nedůsledné. V podstatě od počátku vládnutí provázejí koalici závažné skandály, které se již nyní stávají folklórem na naší politické scéně, na to si jako občané nechceme a nesmíme zvykat. „Proto vyzýváme vládu k podání demise a vypsání předčasných voleb v co nejkratším možném termínu, přičemž žádáme též zastavení jakýchkoli reforem až do vypršení mandátu současných ministrů“ vyzývá předseda Mladých zelených Tomáš Křemen.

Domníváme se, že rozpuštění sněmovny není v současné politické situaci destabilizací, ale jediným řešením, které současná krize nabízí.  Žádáme tímto i Prezidenta České republiky, aby postupoval v souladu s ústavním pořádkem a zvyklostmi, a aby naplnil svůj slib jednat v zájmu občanů České republiky, a nikoli dle osobních a soukromých preferencí. „Politická situace v České republice je velmi vážná a nepřehledná, co však z této kombinace korupčních kauz na jedné straně a ultrapragmatismu na straně druhé vzchází, je mimo jiné prohlubující se krize důvěry v politiku obecně. Tuto apatii vydatně přiživuje bohužel dlouhodobě i Prezident Václav Klaus, a to především svým protekcionismem vůči vládě“ dodává člen předsednictva Mladých zelených Adam Weiss

Náprava tohoto důsledku působení této koalice je nezbytná, neboť nedůvěra v politiku vede velmi rychle k radikalizaci společnosti a těží z ní především extremistická hnutí. Vyzýváme proto vládní koalici k podání demise a Prezidenta ČR k vypsání předčasných voleb.

 

 

Praha, 11.dubna 2012

 

Ke stažení v PDF: 
MZ TZ-vládní krize